20.03.2021 - Rudno, Zamek Tenczyn - Ćwiczenia

W dniu 20.03.2021 r. w godzinach 9:45 - 15:30 nasi druhowie uczestniczyli w ćwiczeniach w trakcie których sprawdzaliśmy przydatność dronów przy akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Wszystko odbywało się w malowniczym terenie wokół  Zamka Tenczyn w miejscowości Rudno. Wraz z druhami z OSP Tenczynek nasza jednostka została podzielona na grupy poszukiwawcze, których zadaniem było sprawdzanie punktów wyznaczonych przez dron. W wyznaczonych punktach gdzie było podejrzenie, że są osoby „zaginione”. Koordynację działań naziemnych prowadził KDR z JRG-7 przy współpracy z lokalnymi dowódcami. W ćwiczeniach uczestniczyli również przedstawiciele firm NaviGate, 1000 Realities, SARUAV, przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz przedstawiciele Centrum Dronów CNBOP.W dniu 20.03.2021 r. w godzinach 9:45 - 15:30 nasi druhowie uczestniczyli w ćwiczeniach w trakcie których sprawdzaliśmy przydatność dronów przy akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Wszystko odbywało się w malowniczym terenie wokół  Zamka Tenczyn w miejscowości Rudno. Wraz z druhami z OSP Tenczynek nasza jednostka została podzielona na grupy poszukiwawcze, których zadaniem było sprawdzanie punktów wyznaczonych przez dron. W wyznaczonych punktach gdzie było podejrzenie, że są osoby „zaginione”. Koordynację działań naziemnych prowadził KDR z JRG-7 przy współpracy z lokalnymi dowódcami. W ćwiczeniach uczestniczyli również przedstawiciele firm NaviGate, 1000 Realities, SARUAV, przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz przedstawiciele Centrum Dronów CNBOP.

Serdecznie dziękujemy druhom z OSP Niegoszowice za zaproszenie, przekazanie cennej wiedzy i doświadczenia.