31.03.2022 - Kraków, KM PSP - Podpisanie porozumienia trójstronnego

Data 31.03.2022r. już na zawsze zapiszę się w historii OSP Bolechowice. To właśnie dzisiaj doszło do podpisania porozumienia trójstronnego miedzy jednostką OSP Bolechowice, gminą Zabierzów a Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

W uroczystości podpisania porozumienia udział wzięli: Wójt Gminy Zabierzów- Pani Elżbieta Burtan, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie- st. bryg. Paweł Knapik, Naczelnik Wydziału Operacyjno-szkoleniowego- bryg. mgr inż. Grzegorz Jeziorek, przedstawiciel wydziału Operacyjno-szkoleniowego- kpt. Piotr Opryszek oraz delegaci z naszej jednostki, prezes- dh Sendor Paweł, naczelnik- dh Zwoliński Michał, za-naczelnika dh Dudzicki Sebastian a także major Macałka Stanisław który odpowiada w naszej jednostce za prowadzenie kroniki.

OSP Bolechowice jest pierwszą jednostką gminny Zabierzów która podpisuje porozumienie o włączeniu do KSRG według nowych zasad. Czas obowiązywania umowy to 5 lat. Decyzję o włączeniu jednostki do struktur KSRG podejmuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Przynależność do KSRG to nie tylko prestiż, ale także szersze możliwości pozyskiwania funduszy na dalszy rozwój na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Stąd też dzisiejszej wydarzenie to nie tylko sukces jednostki OSP Bolechowice, ale przede wszystkim sukces całej gminny Zabierzów która otrzymała dodatkowe możliwości zapewnienia swoim mieszkańcom profesjonalnej pomocy w sytuacji gdy będą tego potrzebować.
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach składa serdeczne podziękowania:
Kierownictwu Komendy Miejskie PSP w Krakowie z komendantem miejskim PSP st. bryg. Pawłem Knapikiem na czele, za wzorową współpracę oraz wyrozumiałość na potrzeby strażaków ochotników.

Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Krakowie z kpt. Piotrem Opryszkiem na czele, za profesjonalizm i ogrom pracy włożonej w procesie przygotowawczym.
Pani Elżbiecie Burtan- wójt gminy Zabierzów, Panu Henrykowi Krawczykowi- przewodniczącemu rady gminy Zabierzów oraz wszystkim przychylnym radnym za wspieranie naszej jednostki oraz odpowiedzialne podejście do spraw bezpieczeństwa na terenie gminny Zabierzów.
Wszystkim strażakom OSP Bolechowice bez których nie byłoby dzisiejszego wydarzenia, za to że poświęcając swój wolny czas dążyli do profesjonalizmu i rozwoju naszej jednostki.
,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”

Na zaproszenie zarządu OSP Bolechowice, w uroczystości podpisania porozumienia udział wzięli także przedstawiciele jednostki OSP Niegoszowice która ma rozpoczęty proces przygotowawczy do włączenie do KSRG. Mamy nadzieje że w najbliższym czasie będziemy mogli świętować także ich sukces.