02.09.2023 - Kraków - Wycieczka MDP OSP Bolechowice

W dniu 02.09.2023 r. część naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Bolechowice wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Krakowa, którą zorganizował nasz druh Stanisław.

MDP OSP Bolechowice miało okazję zwiedzić Wieżę Mariacką, w której na co dzień pełnią służbę strażacy hejnaliści. Młodzież miała okazję posłuchać o pracy hejnalistów, o historii Wieży Mariackiej oraz poznać legendy z nią związane, a także mogli zadzwonić dzwonem oraz posłuchać jak hejnalista gra na cztery strony świata o pełnej godzinie.

Po zwiedzaniu Wieży Mariackiej MDP miało okazję pozwiedzać koszary Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Krakowie oraz pooglądać samochody ratowniczo-gaśnicze jakie są na wyposażeniu JRG.

Na koniec młodzież miała okazję zwiedzić Klub Seniora funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, który mieści się w budynku Komendy Miejskiej PSP Kraków. MDP OSP Bolechowice mogła tam zobaczyć historyczne zdjęcia na których są również druhowie z naszej OSP, którzy parędziesiąt lat temu pełnili służbę w PSP Kraków.