Miło nam poinformować że w dniu 02.03.2024 r., nasz druh Artur Kolczyk oraz Marcin Kuś ukończyli kurs Kierujących Działaniami Ratowniczymi z wynikiem pozytywnym. Dzięki temu nasza jednostka zyskała kolejnych wykwalifikowanych dowódców, którzy podczas działań ratowniczo-gaśniczych będą dowodzić naszymi zastępami.

Gratulujemy!

KURS KDR 02.03.2024

Miło nam poinformować, że w dniu 20.02.2024 r. nasz druh Kuba zdając pozytywnie egzamin teoretyczny na JRG 1 oraz praktyczny na JRG 3 Kraków ukończył kurs podstawowy I i II stopnia Ochotniczych Straży Pożarnych co daje mu pełnoprawną możliwość brania udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Tym samym grono naszych ratowników w JOT powiększa się cały czas - z czego bardzo się cieszymy.

Gratulujemy !

kurs kubs

15 dla OSP Bolechowice opcja 2

Odpisując 1,5% od swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym wystarczy:

We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO OPP”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisać:

Numer KRS: 0000 116 212

W części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" „Cel szczegółowy 1,5%" wpisać:

OSP BOLECHOWICE, ul. Szkolna 7, 32-082 Bolechowice

Na podstawie powyższych informacji Urząd Skarbowy przekaże pieniądze na rachunek bankowy Związku zaś ZOSP RP - przekaże należne pieniądze naszej jednostce.

OSP Bolechowice

W roku 2023 nasza jednostka była dysponowana do 83 zdarzeń.

- 12 razy wyjeżdżaliśmy do wszelakiego rodzaju pożarów,

- 67 razy do miejscowych zagrożeń,

- 4 razy do alarmu fałszywego.

Warto podkreślić że w ubiegłym roku nasza jednostka wyjechała do wszystkich zadysponowanych zdarzeń.

Szanowni mieszkańcy Bolechowic i Zelkowa!

W weekend (9 oraz 10 grudnia) rozpoczynamy tradycyjne roznoszenie kalendarzy strażackich na rok 2024!

Tego roku podczas roznoszenia kalendarzy, razem z Gmina Zabierzów promujemy akcje BĄDZ WIDOCZNY NOCĄ związku z tym do każdego kalendarza dołączona zostanie opaska odblaskowa dzięki, której będą Państwo widoczni nocą ! :)

Do zobaczenia w najbliższy weekend :)

kalendarz ospbolechowice2024